Rektörümüzün Mesajı

Gençler geleceklerini yönlendirecek bir tercih aşamasına geldiğinde onlara rehberlik yapmak ve yol göstermek önceden o yollardan geçenlerin üzerinde bir sorumluluktur. Bu anlayışla üniversitenin daha ilk yıllarından itibaren, gençlerimizin kariyer planlamasını yaparak, hayatları için doğru kararlar almalarını hedefliyoruz.
Doğru meslek seçimi için öncelikle kişi kendini iyi tanımalı; kabiliyeti, yetkinliği, merakı, donanımı ve kişilik özellikleri ile örtüşen bir meslek seçmelidir. Seçtiği alanın ne tür bilgi ve donanım gerektirdiğinin farkında olmalı ve buna uygun olarak kendini geliştirmelidir. Bu anlayıştan yola çıkarak kariyer merkezimiz, gençlerimizin geniş çevrelerle etkileşime geçerek alanında uzman isimlerle doğrudan iletişim kurmalarını, kafalarında hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde bilgilenmelerini ve bu bilgiler ışığında yol almalarını hedefliyor. 
Mutlu ve verimli bir hayat için gençlerimizin sevdikleri işi bulmaları büyük önem arz ediyor. İnsanlık, duyarlı, işinde başarılı ve en önemlisi mutlu nesillere ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyacı karşılamada, kariyer merkezimiz alanında uzman kadrosuyla üzerine düşeni yapacak ve daima gençlerimizin yanında olmaya devam edecektir.